Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği izle 1080p
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.8 IMDB Puanı 41 Görüntülenme

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği izle 1080p

Yüzüklerin efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği 2001 yılında vizyona girmiştir. Aksiyon, dram, fantastik ve macera türlerini yansıtan film yayınlandığı yıllarda büyük ses getirmiştir ve hala yankıları sürmektedir. Ünlü yönetmen Peter Jackson tarafından yönetilen film, önemli oyuncularla da adından söz ettirmiştir. ABD yapımı olan film dünya çapında bir ün sahibi olmuştur. Filmin yönetmeni Peter Jackson'ın da yer aldığı senaryo ekibinde ünlü senaristler Fran Walsh, Philippa Boyens bulunmaktadır. Filmin yapımcılığını ise yine yönetmen Peter Jackson ve ünlü yapımcı ve senarist Fran Walsh paylaşmıştır.
Film eski çağlarda geçmektedir. Elf demircileri tarafından sihirli güç yüzükleri yapılmıştır. Filmin kötü karakteri karanlıklar efendisi Sauron tarafından da bu yüzükler işlenerek onun gücüyle doldurulmuştur. Bu yüzüklerin tümüne hükmeden tek bir yüzük bulunmaktadır. Fakat yüzük Sauron'dan çalınmıştır. Sauron yüzüğünü orta dünyada büyük uğraşlarla arar ancak yüzüğü bulamaz. Peki, yüzük nerede? Yüzük ise bir hobbitin elinde bulunmaktadır. Her şeyi alt üst edebilecek büyük bir güce sahip olan bu yüzüğün bir an önce yok edilmesi gerekmektedir. Yüzüğün elinde bulunduğu hobbit Frodo ve arkadaşları diğer arkadaşlarıyla da birlik olup yüzük kardeşliği oluşumunu sağlarlar. Yüzük kardeşliği oluşturulduktan sonra büyücü Gandalf ile uzun ve macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Filmin seyri bu şekilde devam etmektedir.
İngilizce adıyla The Lord of the Rings izleyicilerden büyük bir beğeni almıştır. Olumlu geri dönüşler film yapımcılarını filmin serilerini devam ettirmeye itmiştir. İzleyicilerin olumlu dönüşlerinin de etkisiyle filmin serileri devam etmiştir. Film sadece yayınlandığı dönemde değil 2001 yılından bu zamana kadar hala adından söz ettiren bir filmdir. IMDB puanı 8.8 olan Yüzük Kardeşliği dünya sıralamasında en iyi filmler arasında gelmektedir. İzleyiciler tarafından topladığı beğeni ve filmin başarısı filme birçok dalda ödüller getirmiştir.
Gerek halk oylaması gerek jüri değerlendirmesi yapılan çeşitli ödül törenlerinde aldığı ödüllerle de sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Aynı zamanda filmin yanı sıra oyuncuların gösterdiği performanslar, yönetmenin başarısı, görsel efektler, film müzikleri ve filmin oluşmasını sağlayan nice unsur da izleyenler tarafından büyük beğeniler kazanmıştır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  Yayın Tarihi:

  19 Aralık 2001

  Senaryo:

  J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

  Ödüller:

  4 Oscar Kazandı. Diğer 108 ödül & 122 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?