Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule (2002) Türkçe Tek Parça İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.7 IMDB Puanı 51 Görüntülenme

Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule (2002) Türkçe Tek Parça İzle

2002 yılında serisinin ikincisi olarak gösterime giren Yüzüklerin Efendisi 2 iki kule, yüz yetmiş dokuz dakikalık süresi ile uzun metrajlı filmler arasında bir efsane olmuştur. Yönetmen koltuğunda Peter Jackson’un yer aldığı filmin başrollerini ise Elijah Wood, Sean Astin, Viggo Mortensen paylaşmaktadır. Fantastik macera ve aksiyon alanında yarışan filmin Beyazperde puanı ise 5 üzerinden 5.00’dır. Aynı şekilde IMDB üzerinde de en yüksek oranlara sahip filmler arasındadır. Orijinal adının The Lord of the Rings: The Two Towers olduğunu ve aslen bir romanın revizyonu ile çekildiğini belirtmemizde fayda var. J.R.R Tolkie’nin romanından uyarlanan filmin romana olan ilgisinden de bu başarıyı yakaladığı bir gerçektir. Yüzüklerin efendisi 2 Sinemalar.com oy puanı ise on üzerinden 8.9’dur.

Düşman cesedini bir kayığa bindirerek nehre salan Gimli ve arkadaşları kendilerinden esir düşen 2 hobbiti kurtarmaya ant içmişlerdir. Rohan topraklarına giren Gimli ve arkadaşları Rohan’ın insafiyetine gelerek arkadaşlarını bulmaları için affedilerek salınır. Gimli ve arkadaşları esirlerini kurtarmak için yola devam ederler. Esir düşen Pippin ve Merry orkların elinden kaçmaları sonucu hemen Ent ormanına doğru giderek saklanmak için eşsiz bir yer ararlar. Ent ormanlarında yer alan Ağaçsakal hobbitlere tüm gerçekleri anlatarak onları durumlardan haberdar eder. Ent ekibi bir takım kurarak Saruman’a saldırmak için yola koyulurlar.

İlk serisi olan Yüzük Kardeşliği izleyiciden tam not alınca film ikinci seri olarak İki Kule ile karşınıza geliyor. İlk filmin sonunda kardeşliğin bozulması ile hepsinin kendine ait bir hikayesi oluşuyor. İkinci seride ise bu hikayeleri ele alan film macera ve aksiyonu bolca içerisinde barındırıyor. Yüzüklerin efendisi 2 serisinde kahramanların yeni şehirler ve kavimler keşfetmesi hikayeyi ilgi çekici hale getirirken daha önceden bilmedikleri birçok kabileler ile de tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Gandalf olmadan başarıya ulaşmaya çalışan ve yüzüğü düşman birliğinin merkezine götürürken Frodo ve Sam’ı birçok zorlu dakika bekliyor olacak. Hobbitlerin tamamının Urukhai’nin elinden kurtulma çabaları cevap verecek mi filmde gözler önüne serilecek. Düşmanlar arasında yeni hesaplaşmaların olduğu filmde aksiyon ve gerilim sizi bir arada saracaktır. Sauron ordusu ile girilen savaşta tekrar bir araya gelen yüzük kardeşliği güçlerini birleştirerek düşmanlarını yok etmek istiyor.

Daha fazla detayı filme saklamamız merakınızı arttırmaya yeterli olacaktır. Gişe rekorları kıran filmin senaryosu ise Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair gibi ustalar tarafından oluşturulmuştur. Mükemmel efektlerin, ses teknolojileri ile harika uyum yakaladığı bölümlerde koltuğunuzda oturmak sizin için biraz zor olacaktır.

Birinci seriden bir yıl ara ile vizyona giren iki kule serisinin hasılat yapması bekleniyordu fakat gişe rekorları kırması film yapımcıları için bir sürpriz olmuştur. Yabancı fantastik filmler konusunda bir seriye başlamak istiyorsanız mutlaka Yüzüklerin Efendisi serisine ilkinden başlayarak ilerleyebilirsiniz. Üçüncü seride ise Kralın Dönüşü sizi karşılayacaktır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Lord of the Rings: The Two Towers

  Yayın Tarihi:

  18 Aralık 2002

  Senaryo:

  J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson

  Ödüller:

  2 Oscar Kazandı. Diğer 114 ödül & 127 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?