Yıldız Savaşları / Star Wars – İmparator / Bölüm 5 / Episode V
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
8.8 IMDB Puanı 206 Görüntülenme

Yıldız Savaşları / Star Wars – İmparator / Bölüm 5 / Episode V

Star Wars 4 sonundaki Yavin Savaşı'ndan 3 yıl sonra, İmparatorluk güçleri İsyancıların 3 kahramanı, Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa'yı Darth Vader yana döne aramaktadır.

İmparatorluk askerleri sonunda galaksinin uzak bir köşesinde, Hoth buzul gezegenini kendilerine mekan edinen asi güçlerin yerini bulurlar.

Darth Vader komutasındaki İmparatorluk ordu kuvvetleri, asi gençlerin etrafını sarar.

Asiler birçok kayıpla, Hoth gezegeninden kaçmayı başarır. Ancak Millenium Falcon gemisindeki Han ve Leia, İmparatorluk tarafından, amansızca galaksi etrafında kovalanır.
Luke Skywalker, Darth Vader ve İmparatorun Klon ordusuyla birlikte başlattığı, amansız Jedi katliamından kurtulan ve gizemli Dagobah gezegeninde yaşayan, en bilge Jedi hocası Yoda'dan Güçle ilgili her şeyi öğrenir.

Bu bilgiler Luke'un ileride Darth Vader'la karşılaşmasında ona rehberlik edecektir.

Fakat Luke eğitimini erken bırakır çünkü prensesle Han Solo'nun tehlikede olduğunu sezinler.

Güç ile bütünleşmiş Obi-wan ve Yoda'nın uyarılarına rağmen Luke, Han ve Leia'nın Darth Vader ve ordusunca kıstırıldığı, Han'ın kadim dostu, zenci Lando'nun yönetimi altındaki 'bulut şehrine gider.

Fakat Vader Luke'un geleceğini bilir ve hazırdır, kaçınılmaz olarak düello yaparlar.

Luke, aslında çok güçlü bir Jedi olmasına rağmen, eğitimini yarım bırakmasının cezasını çeker ve mağlup olur.

Özet-2:
Yavin savaşının üzerinden 3 yıl geçti… İsyan Güçlerinde yer alan 3 savaşçıyı aranıyor… İmparatorluk donanması bu kahramanların peşine düşer ve bir süre sonra Hoth buzul gezegeninden kimselerin keşfedemediği bir bölgede üs kurduklarını tespit ederler. İmparatorluk donanması bölgeye hâkim olmak adına kısa süreli bir plan yapar ve bölge onlar tarafından kuşatılır.
Asiler çok fazla direnemez ve abluka altında olduklarının da farkındadırlar ancak mücadele etmekten de vazgeçmeyeceklerdir. Kısa bir süre devam eden bu direniş asilerin büyük kayıplar vermesine neden olur ve bu kayıpların artması ile birlikte bölgeyi terk etmek ve kaçmanın daha doğru olacağını düşünürler. Artık daha zayıf ve daha güçsüz bir ekip vardır ancak henüz ele geçirilebilmiş değillerdir.
Darth Vader ve ekibinin serüveni devam ediyor… Sinema dünyasının altın serisi olarak bilinen Yıldız Savaşları, hd görüntü kalitesi ile birlikte sitemizde yerini almış durumda. Dünya üzerinden en çok izlenen filmler arasında gösterilen bu filmi sizler de dilediğiniz an sitemiz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

  Yayın Tarihi:

  20 Haziran 1980

  Senaryo:

  Leigh Brackett, Lawrence Kasdan, George Lucas

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. Diğer 19 ödül & 18 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?