Tosun Paşa Filmi – Kemal Sunal (1976) İzle
9.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.0 /10 (1)
9.1 IMDB Puanı 646 Görüntülenme

Tosun Paşa Filmi – Kemal Sunal (1976) İzle

Seferoğulları ve Tellioğulları, Yeşil Vadi için mücadele etmektedirler ve bu mücadelede zekasını kullanan taraf vadiyi alacaktır. Lütfü, Yeşil Vadi’yi alabilmek için bir plan hazırlar ve bununla birlikte Daver Bey’in kızını da kendisine alacaktır. Uşağı olan Şaban’ı Tosun Paşa olarak tanıtır ve onu Paşa kılığına sokarak Saray’a haber salar.
Daha önce hiç kimse Tosun Paşa’yı görmemiştir, bu yüzden Daver Bey’i ve ahaliyi kandırmak da çok zor olmayacaktır. Tosun Paşa hazırdır ve ilk ziyaretini gerçekleştirir ancak Kemal Sunal’ın klasik tiplemesi ile birlikte işler daha da karışacaktır. Lütfü’nün planları suya düşecek ve Tosun Paşa’nın ortaya çıkması ile birlikte Yeşil Vadi hayalleri de suya düşecektir.
Türk Sinemasının yapı taşlarından biri olarak gösterebileceğimiz Tosun Paşa, en net görüntü kalitesi ile birlikte yeniden sinema dünyasında yerini almış durumda. Gülmek ve daha keyifli vakit geçirmek için sizler de bu güzel filmi listelerinize alabilir ve bir kez daha seyredebilirsiniz. Kemal Sunal ve Şener Şen gibi özel isimleri aynı sahnede görmek gerçekten mutluluk verici.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  01.02.1976

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?