Sherlock Holmes Gölge Oyunları Altyazılı İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 457 Görüntülenme

Sherlock Holmes Gölge Oyunları Altyazılı İzle

16 Aralık 2011 tarihinde vizyona girmiş olan Sherlock Holmes, Gölge Oyunları filmi aksiyon, fantastik ve macera türlerinde geçen bir ABD yapımı. Guy Ritchie yönetmenliğinde çekilmiş olan filmde Robert Downey Jr. ve Jude Law başrolleri paylaşıyor. Filmin senaryosu ise Michele Mulroney ve Kieran Mulroney ortaklığına ait. Gölge Oyunları, Sherlock Holmes film serisinin ikincisi olarak bilinmektedir.
Dünyanın en tanınmış ve en zeki dedektifi olarak kabul edilen ünlü Sherlock Holmes ve ortağı olarak bilinen Dr. Watson, bu filmde Londra'nın dışına çıkıyor ve Fransa, İsviçre ve Almanya\'da yeni maceralara adım atıyorlar. Profesör Moriarty yine onlardan bir adım daha önde gitmekte ve hain planları ile hem en zeki olma unvanını çalmayı hem de büyük bir laneti dünyaya getirmek üzeredir. Sherlock Holmes ve ortağı Dr. Watson ise, Moriarty'nin hain planlarını durdurmak için kararlı bir şekilde mücadeleye başlıyor.
Sherlock Holmes serisinin ikincisi olan Gölge Oyunları için, izleyicilerden birçok yorum gelmiştir. Ortak bir fikre bakıldığında ise, ilk filmin daha başarılı bulunması söz konusudur. İkinci filmi kurtaran Robert Downey Jr. ve Jude Law ikilisinin oyunculukları olduğu belirtiliyor. İlk filmdeki aksiyon ve maceranın daha fazla olması, daha fazla fantastik bölümlere yer verilmesi ve konunun daha ilgi çekici şekilde işlenmesi değerlendirmeler arasında ön planda. Ancak bununla birlikte, ilk filmde yakalanan başarıyı düşürmeyecek kalitede bir yapım olduğu da söylenmektedir.
Özellikle bu film için, film müzikleri, kostümler ve birbirinden bağımsız olarak çekilmiş sahnelerin bağlantıları konusunda oldukça başarılı şekilde gerçekleştirildiğini belirten değerlendirmeler de mevcuttur. İlk Sherlock Holmes macerasından daha farklı şekilde devam ettiği ve anlayabilmek için biraz daha odaklanılmasını gerektiren bir yapım olduğu izleyiciler tarafından kabul edilmektedir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  Yayın Tarihi:

  16 Aralık 2011

  Senaryo:

  Michele Mulroney, Kieran Mulroney, Arthur Conan Doyle

  Ödüller:

  2 ödül & 11 Adaylık.

  Resimler

  "Sherlock Holmes Gölge Oyunları Altyazılı İzle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?