Ruhlar Bölgesi 1 İzle HD Tek Part
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
6.8 IMDB Puanı 188 Görüntülenme

Ruhlar Bölgesi 1 İzle HD Tek Part

2010 senesinde bir ABD korku filmi türü olarak vizyona giren Ruhlar Bölgesi, James Wan yönetmenliğinde çekilmiş oldukça başarılı bir yapımdır. Başrollerinde Rose Byrne, Patrick Wilson ve Leigh Whannell isimlerinin yer aldığı bu filmin yapımcılığını Oren Peli ve Jason Blum üstlenmiştir. Ruhlar Bölgesi izle, Türkçe dublaj seçeneği ile ülkemizde de çok fazla seyirci bu yapımı izlemiştir. Filmin senaryosu, aynı zamanda başrol oyuncuları arasında yer alan Leigh Whannell'e aittir. Ruhlar Bölgesi filmi, toplamda 3 yapımdan oluşan bir seri olma özelliğini de taşıyor. IMDb içerisinde Ruhlar Bölgesi izle toplamda 6,8 puan almıştır.
Ruhlar Bölgesi filminde, Josh ve Renai çifti, çocukları ile birlikte eski bir eve taşınmıştır ve oldukça mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak bir kaza sonucu küçük oğulları Dalton komaya girecek ve ardından doğaüstü olayları da beraberinde getirecektir. Dalton, ruhlar arası seyahat yapmakta ve bu astral seyahat esnasında da kötü ruhların etkileri altında kalmaktadır. Bu olaylar ile birlikte Josh ve Renai için, açıklanamayan birçok esrarengiz durum ortaya çıkmaktadır. Artık tek amaçları, çocuklarını bu doğaüstü varlıktan korumak olmuştur. Oğullarını kurtarmanın tek yolu ise, Josh'ın yıllar önce çocukluğunda yapmış olduğu astral seyahati yeniden yapması ve kötü ruhlar ile yüzleşmesidir. Josh, seneler öncesine gidecek ve kötü ruhları bedeninden uzaklaştırmak için mücadele edecektir.
Film genel olarak izleyicilerden olumlu yorumlar almıştır. İzleyicilerin bir bölümü, makyajları, efektleri ve oyunculukları zayıf bulsa da, konu içeriği ile tam not almayı başarmıştır. Sadece çocukluğa gidilen bölümlerin daha detaylı çekilmesi gerektiği ve hızlı bir ilerleyiş olduğu belirtilmiştir. Bir korku filminden beklenen etkileri tam olarak karşılamaktadır. İzleyenlerin büyük bir çoğunluğu, konu ve işleyişten etkilendiğini söylemektedir. Oyunculukların filmin kalitesini belirlemede büyük bir etkisi olduğu ve filmde kullanılan her korku detayının gerçekçi bir şekilde yansıtıldığı düşünceleri de, film değerlendirmeleri arasında yer almaktadır. Ayrıca 3 seriden oluşan bu yapımda, en çok ilk film beğenilmiştir. İzleyicilerin haricinde, birçok film eleştirmeni ve korku filmi uzmanları da bu yapımı kendi türünde oldukça başarılı saymıştır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Insidious

  Yayın Tarihi:

  01 Nisan 2011

  Senaryo:

  Leigh Whannell

  Ödüller:

  8 ödül & 14 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?