Anomalisa – 2015 – Türkçe Altyazılı – 720p
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 41 Görüntülenme

Anomalisa – 2015 – Türkçe Altyazılı – 720p

Yönetmenler Duke Johnson ve Charlie Kaufman'ın ilk stop motion deneme filmi. Felçli bir adamın günlük yaşamını konu alıyor.
Roman yazarı Michael Stone diğer insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekmektedir. Bir gece iş gezisine çıkar ve yolda tanıştığı yabancı kişiyle hayata bakış açısı değişikliğe uğrar.
Anomalisa filminde, sıradan / aynı tip insanları temsil eden herkesi Tom Noonan seslendirmekte. Ayrıca David Thewlis, Michael’ı, Jennifer Jason Leigh da, Lisa’yı seslendiriyor.

Meşhur filmlerin (Carol, Fargo, Being John Malkovich ve In Bruges'den hatırlayacağınız) müzik yapımcısı Carter Burwell, filmin drama etkisini arttırıyor.

“Anomalisa” ünlü sinema eleştirmenleri tarafından 2015 yılının en iyi animasyonu kabul edilmekte. Türkiye’de ilk kez İstanbul’da gösterildi.

Gerek psikolojik öğeleriyle, gerekse tekniğiyle başarılı bir animasyon yapımı. Çok fazla yakın çekim sahnesi biraz rahatsız ediyor. Michael Stone'un travmasına yeterince değinilmemiş. Bu yüzden biraz yüzeysel işlenmiş. Ancak yine de harika bir animasyon.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Anomalisa

  Yayın Tarihi:

  21 Ocak 2016

  Senaryo:

  Charlie Kaufman, Charlie Kaufman

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 22 ödül & 69 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?